top of page
Search

Team Lists Rd 16

PARRAMATTA EELS VS SOUTH SYDNEY RABBITOHS

Thursday 7.50pm, Bankwest Stadium

Eels team:

1. Clinton Gutherson 2. Maika Sivo 3. Michael Jennings 4. Waqa Blake 5. Blake Ferguson 6. Dylan Brown 7. Mitchell Moses 8. Reagan Campbell-Gillard 9. Reed Mahoney 10. Junior Paulo 11. Shaun Lane 12. Ryan Matterson 13. Nathan Brown 14. Ray Stone 15. Andrew Davey 16. Kane Evans 17. Oregon Kaufusi

18. Stefano Utoikamanu 19. Haze Dunster 20. Will Smith 21. Brad Takairangi


Rabbitohs team:

1. Latrell Mitchell 2. Corey Allan 3. Campbell Graham 4. Dane Gagai 5. Jaxson Paulo 6. Cody Walker 7. Adam Reynolds 8. Tevita Tatola 9. Damien Cook 10. Thomas Burgess 11. Jaydn Su'a 12. Bayley Sironen 13. Cameron Murray 14. Mark Nicholls 15. Liam Knight 16. Patrick Mago 17. Keaon Koloamatangi

18. Jed Cartwright 19. Steven Marsters 20. Troy Dargan 21. Kurt Dillon


ST GEORGE ILLAWARRA DRAGONS VS GOLD COAST TITANS

Friday 6pm, Jubilee Stadium

Dragons team:

1. Matthew Dufty 2. Jordan Pereira 3. Euan Aitken 4. Zac Lomax 5. Mikaele Ravalawa 6. Corey Norman 7. Adam Clune 8. Blake Lawrie 9. Ben Hunt 10. Josh Kerr 11. Tyson Frizell 12. Jacob Host 13. Cameron McInnes 14. Kaide Ellis 15. Trent Merrin 16. Jackson Ford 17. Billy Brittain

18. Eddie Blacker 19. Tristan Sailor 20. Jayden Sullivan 21. Max Feagai


Titans team:

1. AJ Brimson 2. Corey Thompson 3. Brian Kelly 4. Young Tonumaipea 5. Phillip Sami 6. Ashley Taylor 7. Jamal Fogarty 8. Jarrod Wallace 9. Mitch Rein 10. Jaimin Jolliffe 11. Sam Stone 12. Beau Fermor 13. Tyrone Peachey 14. Erin Clark 15. Sam Lisone 16. Keegan Hipgrave 17. Jai Whitbread

18. Tanah Boyd 19. Anthony Don 20. Treymain Spry 21. Darius Farmer


SYDNEY ROOSTERS VS BRISBANE BRONCOS

Friday 7.55pm, SCG

Roosters team:

1. James Tedesco 2. Daniel Tupou 3. Josh Morris 4. Joseph Manu 5. Brett Morris 6. Drew Hutchison 7. Kyle Flanagan 8. Jared Waerea-Hargreaves 9. Jake Friend 10. Siosiua Taukeiaho 11. Boyd Cordner 12. Sitili Tupouniua 13. Isaac Liu 14. Freddy Lussick 15. Poasa Faamausili 16. Nat Butcher 17. Lindsay Collins

18. Daniel Fifita 19. Ryan Hall 20. Max Bailey 21. Egan Butcher


Broncos team:

1. Darius Boyd 2. Richard Kennar 3. Kotoni Staggs 4. Jordan Kahu 5. Herbie Farnworth 6. Sean O'Sullivan 7. Tom Dearden 8. Joe Ofahengaue 9. Cory Paix 10. Rhys Kennedy 11. David Fifita 12. Ben Te'o 13. Patrick Carrigan 14. Brodie Croft 15. Jordan Riki 16. Ethan Bullemor 17. Jamil Hopoate

18. Jesse Arthars 19. Pride Petterson-Robati 20. Tyson Gamble 21. Corey Oates


NEW ZEALAND WARRIORS VS NEWCASTLE KNIGHTS

Saturday 3pm, Scully Park

Warriors team:

1. Roger Tuivasa-Sheck 2. Adam Pompey 3. Hayze Perham 4. Peta Hiku 5. George Jennings 6. Kodi Nikorima 7. Chanel Harris-Tavita 8. Jamayne Taunoa-Brown 9. Karl Lawton 10. Lachlan Burr 11. Eliesa Katoa 12. Tohu Harris 13. Jazz Tevaga 14. Wayde Egan 15. Adam Blair 16. Daniel Alvaro 17. Jack Murchie

18. Isaiah Papali'i 20. Gerard Beale 21. Josh Curran 22. Paul Turner


Knights team:

1. Kalyn Ponga 2. Starford To'a 3. Enari Tuala  4. Gehamat Shibasaki 5. Hymel Hunt 6. Mason Lino 7. Mitchell Pearce 8. David Klemmer 9. Kurt Mann 10. Jacob Saifiti 11. Lachlan Fitzgibbon 12. Aidan Guerra 13. Mitchell Barnett 14. Phoenix Crossland 15. Herman Ese'ese 16. Josh King 17. Pasami Saulo

18. Brodie Jones  19. Chris Randall 20. Tex Hoy 21. Jirah Momoisea


CRONULLA SHARKS VS NORTH QUEENSLAND COWBOYS

Saturday 5.30pm, Jubilee Stadium

Sharks team:

1. Will Kennedy 2. Sione Katoa 3. Josh Dugan 4. Jesse Ramien 5. Ronaldo Mulitalo 6. Connor Tracey 7. Shaun Johnson 8. Braden Hamlin-Uele 9. Blayke Brailey 10. Aaron Woods 11. Briton Nikora 12. Wade Graham 13. Toby Rudolf 14. Siosifa Talakai 15. Scott Sorensen 16. Jack Williams 17. Royce Hunt

18. Teig Wilton 19. Bryson Goodwin 20. Matt Moylan 21. Andrew Fifita


Cowboys team:

1. Scott Drinkwater 2. Kyle Feldt 3. Justin O'Neill 4. Murray Taulagi 5. Valentine Holmes 6. Deajarn Asi 7. Michael Morgan 8. Francis Molo 9. Reuben Cotter 10. Jordan McLean 11. Mitchell Dunn 12. Coen Hess 13. Josh McGuire 14. Jake Granville 15. John Asiata 16. Tom Gilbert 17. Corey Jensen

18. Shane Wright 19. Jake Clifford 20. Connelly Lemuelu 21. Peter Hola


PENRITH PANTHERS VS WESTS TIGERS

Saturday 7.35pm, Panthers Stadium

Panthers team:

1. Dylan Edwards 2. Josh Mansour 3. Brent Naden 4. Stephen Crichton 5. Brian To'o 6. Jarome Luai 7. Nathan Cleary 8. James Tamou 9. Mitch Kenny 10. Moses Leota 11. Issah Yeo 12. Liam Martin 13. James Fisher-Harris 14. Tyrone May 15. Spencer Leniu 16. Billy Burns 17. Zane Tetevano

18. Daine Laurie 19. Kurt Capewell 20. Matt Burton 21. Pat Hollis

 

Tigers team:

1. Adam Doueihi 2. David Nofoaluma 3. Joey Leilua 4. Moses Mbye 5. Tommy Talau 6. Luke Brooks 7. Benji Marshall 8. Josh Aloiai 9. Harry Grant 10. Thomas Mikaele 11. Luke Garner 12. Luciano Leilua 13. Alex Twal 14. Matt Eisenhuth 15. Elijah Taylor 16. Jacob Liddle 17. Shawn Blore

18. Chris Lawrence 19. Sam McIntyre 20. Josh Reynolds 21. Asu Kepoea


MELBOURNE STORM VS MANLY SEA EAGLES

Sunday 4.05pm, Sunshine Coast Stadium

Storm team:

1. Ryan Papenhuyzen 2. Marion Seve 3. Brenko Lee 4. Justin Olam 5. Josh Addo-Carr 6. Cameron Munster 7. Jahrome Hughes 8. Jesse Bromwich 9. Cameron Smith 10. Christian Welch 11. Felise Kaufusi  12. Tom Eisenhuth 13. Nelson Asofa-Solomona 14. Nicho Hynes 15. Tino Fa’asuamaleaui 16. Sandor Earl 17. Darryn Schonig

18. Ryley Jacks 19. Chris Lewis 20. Albert Vete 21. Isaac Lumelume


Sea Eagles predicted team:

1. Tevita Funa 2. Jorge Taufua 3. Brad Parker 4. Jack Gosiewski 5. Reuben Garrick 6. Cade Cust 7. Daly Cherry-Evans 8. Addin Fonua-Blake 9. Danny Levi 10. Martin Taupau 11. Joel Thompson 12. Curtis Sironen 13. Jake Trbojevic 14. Lachlan Croker 15. Corey Waddell 16. Sean Keppie 17. Taniela Paseka

18. Albert Hopoate 19. Abbas Miski 20. Morgan Boyle 21. Haumole Olakau'atu


CANBERRA RAIDERS VS CANTERBURY BULLDOGS

Sunday 6.30pm GIO Stadium

Raiders team:

1. Charnze Nicoll-Klokstad 2. Jordan Rapana 3. Jarrod Croker 4. Curtis Scott 5. Nick Cotric 6. Jack Wighton 7. George Williams 8. Josh Papalii 9. Siliva Havili 10. Dunamis Lui 11. John Bateman 12. Elliott Whitehead 13. Hudson Young 14. Tom Starling 15. Joseph Tapine 16. Ryan Sutton 17. Matthew Timoko

18. Sam Williams 19. Harley Smith-Shields 20. Kai O'Donnell  21. Matt Frawley



Bulldogs team:

1. Will Hopoate 2. Nick Meaney 3. Marcelo Montoya 4. Kerrod Holland 5. Dallin Watene-Zelezniak 6. Kieran Foran 7. Lachlan Lewis 8. Ofahiki Ogden 9. Jeremy Marshall-King 10. Dylan Napa 11. Josh Jackson 12. Raymond Faitala-Mariner 13. Aiden Tolman 14. Sione Katoa 15. Renouf To'omaga 16. Dean Britt 17. Aiden Tolman

19. Luke Thompson 20. Jack Cogger 21. Reimis Smith 22. Tim Lafai



1 view0 comments

Recent Posts

See All

Finals Predictions

Down to the pointy end of the season. The bets have started rolling in, with the odds jumping higher with another sponsor matching Gearys 6 pack. Half a carton on offer, better not be VB. A Burton v T

Team Lists Round 14

SYDNEY ROOSTERS VS MELBOURNE STORM Thursday 7.50pm, SCG Roosters team: 1. James Tedesco 2. Ryan Hall 3. Josh Morris 4. Joseph Manu 5. Matt Ikuvalu 6. Luke Keary 7. Lachlan Lam 8. Lindsay Collins 9. Ja

Comments


bottom of page