top of page
Search

Team Lists Round 14


SYDNEY ROOSTERS VS MELBOURNE STORM


Thursday 7.50pm, SCG


Roosters team:

1. James Tedesco 2. Ryan Hall 3. Josh Morris 4. Joseph Manu 5. Matt Ikuvalu 6. Luke Keary 7. Lachlan Lam 8. Lindsay Collins 9. Jake Friend 10. Siosiua Taukeiaho 11. Sitili Tupouniua 12. Mitchell Aubusson 13. Isaac Liu 14. Drew Hutchison 15. Poasa Faamausili 16. Nat Butcher 17. Daniel Fifita


18. Egan Butcher 19. Chistian Tuipulotu 20. Max Bailey 21. Kyle Flanagan


Storm team:

1. Ryan Papenhuyzen 2. Suliasi Vunivalu 3. Tom Eisenhuth 4. Justin Olam 5. Josh Addo-Carr 6. Ryley Jacks 7. Jahrome Hughes 8. Jesse Bromwich 9. Brandon Smith 10. Christian Welch 11. Felise Kaufusi  12. Kenny Bromwich 13. Dale Finucane 14. Nicho Hynes 15. Tino Fa’asuamaleaui 16. Albert Vete 17. Nelson Asofa-Solomona


18. Sandor Earl 19. Chris Lewis 20. Cooper Johns 21. Brenko Lee


NEW ZEALAND WARRIORS VS PENRITH PANTHERS


Friday 6pm, Central Coast Stadium


Warriors team:

1. Roger Tuivasa-Sheck 2. Patrick Herbert 3. Adam Pompey 4. Peta Hiku 5. George Jennings 6. Kodi Nikorima 7. Chanel Harris-Tavita 8. Jamayne Taunoa-Brown 9. Karl Lawton 10. Lachlan Burr 11. Eliesa Katoa 12. Tohu Harris 13. Jazz Tevaga 14. Wayde Egan 15. Adam Blair 16. Daniel Alvaro 17. Isaiah Papali'i


18. Jack Murchie 20. Gerard Beale 21. Adam Keighran 22. Josh Curran


Panthers team:

1. Caleb Aekins 2. Josh Mansour 3. Tyrone May 4. Stephen Crichton 5. Brent Naden 6. Jarome Luai 7. Nathan Cleary 8. James Tamou 9. Api Koroisau 10. James Fisher-Harris 11. Viliame Kikau 12. Liam Martin 13. Isaah Yeo 14. Daine Laurie 15. Spencer Leniu 16. Moses Leota 17. Zane Tetevano


18. Mitch Kenny 19. Dylan Edwards 20. Matt Burton 21. Billy Burns


PARRAMATTA EELS VS ST GEORGE ILLAWARRA DRAGONS


Friday 7.55pm, Bankwest Stadium


Eels team:

1. Clinton Gutherson 2. Maika Sivo 3. Michael Jennings 4. Waqa Blake 5. Blake Ferguson 6. Dylan Brown 7. Mitchell Moses 8. Reagan Campbell-Gillard 9. Reed Mahoney 10. Junior Paulo 11. Shaun Lane 12. Ryan Matterson 13. Nathan Brown 14. Ray Stone 15. Marata Niukore 16. Kane Evans 17. Oregon Kaufusi

18. Andrew Davey 19. Haze Dunster 20. Stefano Utoikamanu 21. Brad Takairangi

Ryan Matterson (concussion) returns to the side, dropping Marata Niukore to the bench. 


Dragons team:

1. Matthew Dufty 2. Jordan Pereira 3. Euan Aitken 4. Zac Lomax 5. Mikaele Ravalawa 6. Corey Norman 7. Adam Clune 8. Blake Lawrie 9. Ben Hunt 10. Josh Kerr 11. Tyson Frizell 12. Tyrell Fuimaono 13. Cameron McInnes 14. Tristan Sailor 15. Kaide Ellis 16. Korbin Sims 17. Jacob Host


18. Brayden Wiliame 19. Eddie Blacker 20. Jason Saab 21. Jayden Sullivan


CRONULLA SHARKS VS GOLD COAST TITANS


Saturday 3pm, Jubilee Stadium


Sharks team: 

1. Will Kennedy 2. Sione Katoa 3. Josh Dugan 4. Jesse Ramien 5. Ronaldo Mulitalo 6. Matt Moylan 7. Shaun Johnson 8. Braden Hamlin-Uele 9. Blayke Brailey 10. Aaron Woods 11. Siosifa Talakai 12. Wade Graham 13. Toby Rudolf 14. Connor Tracey 15. Scott Sorensen 16. Jack Williams 17. Royce Hunt


18. Teig Wilton 19. Briton Nikora 20. Braydon Trindall 21. Bryson Goodwin


Titans team:

1. AJ Brimson 2. Anthony Don 3. Brian Kelly 4. Dale Copley 5. Phillip Sami 6. Ashley Taylor 7. Jamal Fogarty 8. Moeaki Fotuaika 9. Nathan Peats 10. Jaimin Jolliffe 11. Kevin Proctor (c) 12. Keegan Hipgrave 13. Jai Arrow 14. Tanah Boyd 15. Jarrod Wallace 16. Tyrone Peachey 17. Sam Lisone


18. Corey Thompson 19. Jai Whitbread 20. Young Tonumaipea 21. Beau Fermor


NORTH QUEENSLAND COWBOYS VS SOUTH SYDNEY RABBITOHS


Saturday 5.30pm, Queensland Country Bank Stadium


Cowboys team:

1. Scott Drinkwater 2. Kyle Feldt 3. Tom Opacic 4. Connelly Leumelu 5. Hamiso Tabuai-Fidow 6. Ben Hampton 7. Michael Morgan 8. Josh McGuire 9. Reece Robson 10. Jordan McLean 11. Mitchell Dunn 12. Coen Hess 13. Jason Taumalolo 14. Jake Granville 15. John Asiata 16. Emry Pere 17. Francis Molo


18. Shane Wright 19. Jake Clifford 20. Corey Jensen 22. Esan Marsters

 

Rabbitohs team:

1. Latrell Mitchell 2. Alex Johnston 3. Campbell Graham 4. Dane Gagai 5. Jaxson Paulo 6. Cody Walker 7. Adam Reynolds 8. Tevita Tatola 9. Damien Cook 10. Thomas Burgess 11. Jaydn Su'a 12. Bayley Sironen 13. Cameron Murray 14. Mark Nicholls 15. Liam Knight 16. Patrick Mago 17. Keaon Koloamatangi


18. Jack Johns 19. Corey Allan 20. Troy Dargan  21. Kurt Dillon


CANBERRA RAIDERS VS BRISBANE BRONCOS


Saturday 7.35pm, GIO Stadium


Raiders team:

1. Charnze Nicoll-Klokstad 2. Jordan Rapana 3. Jarrod Croker 4. Curtis Scott 5. Nick Cotric 6. Jack Wighton 7. George Williams 8. Josh Papalii 9. Siliva Havili 10. Dunamis Lui 11. John Bateman 12. Elliott Whitehead 13. Hudson Young 14. Tom Starling 15. Joseph Tapine 16. Ryan Sutton 17. Corey Harawira-Naera


18. Sam Williams 19. Michael Oldfield 20. Kai O'Donnell 21. Matt Frawley

 

Broncos team:

1. Darius Boyd 2. Richard Kennar 3. Kotoni Staggs 4. Herbie Farnworth 5. Xavier Coates 6. Brodie Croft 7. Tom Dearden 8. Tom Flegler 9. Jake Turpin 10. Payne Haas 11. David Fifita 12. Ben Te'o 13. Patrick Carrigan 14. Cory Paix 15. Jordan Riki 16. Joe Ofahengaue 17. Matt Lodge


18. Issac Luke 19. Ethan Bullemor 20. Rhys Kennedy 21. Jesse Arthars


NEWCASTLE KNIGHTS VS MANLY SEA EAGLES


Sunday 2pm, McDonald Jones Stadium


Knights team:

1. Kalyn Ponga 2. Starford To'a 3. Enari Tuala  4. Gehamat Shibasaki 5. Hymel Hunt 6. Blake Green 7. Mitchell Pearce 8. David Klemmer 9. Kurt Mann 10. Daniel Saifiti 11. Lachlan Fitzgibbon 12. Aidan Guerra 13. Mitchell Barnett 14. Phoenix Crossland 15. Jacob Saifiti 16. Herman Ese'ese 17. Josh King


18. Tex Hoy 19. Brodie Jones 20. Chris Randall 21. Mason Lino


Sea Eagles team:

1. Brendan Elliott 2. Jorge Taufua 3. Brad Parker 4. Moses Suli 5. Reuben Garrick 6. Cade Cust 7. Daly Cherry-Evans 8. Taniela Paseka 9. Danny Levi 10. Martin Taupau 11. Joel Thompson 12. Curtis Sironen 13. Jake Trbojevic 14. Lachlan Croker 15. Corey Waddell 16. Sean Keppie 17. Haumole Olakau'atu


18. Morgan Boyle 19. Tevita Funa 20. Abbas Miski 21. Jack Gosiewski


WESTS TIGERS VS CANTERBURY BULLDOGS


Sunday 4.05pm, Bankwest Stadium


Tigers team:

1. Adam Doueihi 2. David Nofoaluma 3. Joey Leilua 4. Moses Mbye 5. Tommy Talau 6. Luke Brooks 7. Benji Marshall 8. Josh Aloiai 9. Jacob Liddle 10. Russell Packer 11. Luciano Leilua 12. Luke Garner 13. Matt Eisenhuth 14. Thomas Mikaele 15. Josh Reynolds 16. Sam McIntyre 17. Chris Lawrence


18. Asu Kepoea 19. Shawn Blore 20. Alex Seyfarth 21. Elijah Taylor


Bulldogs team:

1. Nick Meaney 2. Dallin Watene-Zelezniak 3. Tim Lafai 4. Kerrod Holland 5. Marcelo Montoya 6. Kieran Foran 7. Jack Cogger 8. Ofahiki Ogden 9. Sione Katoa 10. Dylan Napa 11. Josh Jackson 12. Raymond Faitala-Mariner 13. Luke Thompson 14. Jeremy Marshall-King 15. Aiden Tolman 16. Jesse Sue 17. Reimis Smith

19. Brandon Wakeham 20. Renouf To'omaga 21. Chris Smith 22. Matt Doorey

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Finals Predictions

Down to the pointy end of the season. The bets have started rolling in, with the odds jumping higher with another sponsor matching Gearys 6 pack. Half a carton on offer, better not be VB. A Burton v T

Team Lists Rd 16

PARRAMATTA EELS VS SOUTH SYDNEY RABBITOHS Thursday 7.50pm, Bankwest Stadium Eels team: 1. Clinton Gutherson 2. Maika Sivo 3. Michael Jennings 4. Waqa Blake 5. Blake Ferguson 6. Dylan Brown 7. Mitchell

Σχόλια


bottom of page